ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ

Prozkoumejte okolí Miura hotelu. Naše recepce vám ráda poradí, která z doporučených zajímavostí bude pro Vás ta nejzajímavější.

Roubená kaplička sv. Cyrila a Metoděje - Čeladná

Na horním konci Čeladné u pramene tzv. "Cyrilky" stojí menší dřevěná roubená kaple sv. Cyrila a Metoděje.

Vzdálenost: 3 km

Boboffka

Nově vybudovaná bobová dráha v Čeladné, která je k dispozici celoročně. Boboffka je umístěna v masivu hory Malá Stolová v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Bližší informace naleznete na oficiálních stránkách: zde

Vzdálenost: 2 km

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Čeladné

Kostel pochází z roku 1784 a najdete zde litinový kříž z roku 1834. Římsko-katolický kostel Sv. Jana Nepomuckého v Čeladné byl požehnán děkanem Ignácem Uhlířem v r. 1759.

Vzdálenost: 2 km

Lysá hora

Lysá hora v Beskydech je kultovní místo. Nejvyšším vrcholem Beskyd s nadmořskou výškou 1323. Z Lysé hory se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd. Za dobré viditelnosti lze spatřit Bílé Karpaty, slovenskou Malou Fatru, Jeseníky, Západní a Vysoké Tatry. Při naprosto ideálních podmínkách (jen několik dní v roce) je na severozápadě nad Jeseníky vidět i Sněžka, vzdálená 200 km.

Unikátní Klub přátel Lysé hory existuje při Klubu českých turistů od roku 1981. Jeho členové, kteří si říkají Lysaři, si počítají své výstupy. Je to sport, zábava a vášeň. Ve znaku mají zeleného ještěra - podle Petra Bezruče, který si říkal starý ještěr. Podle počtu výstupů si udělují odznaky, nejcennější, za dva tisíce výstupů, je platinový.

Ivančena (925 m n. m.) - kamenná mohyla v Beskydech mezi Malchorem a Kykulkou pod vrcholem Lysé hory. Mohyla je v současnosti symbolem vlastenectví, statečnosti a přátelství. Mohyla se stále rozrůstá a je složená z kamenů z různých koutů světa. Mezi nimi je i kamínek z Měsíce od astronauta Armstronga.

Vzdálenost: 10 km

Pustevny

Horské sídlo Pustevny (1018 m), pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a z nichž poslední zemřel roku 1874, jsou význačným turistickým střediskem. Pustevnám dominují dřevěné stavby postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Dušanem Jurkovičem.

Radhošť je nejznámější hora v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Měří 1129 metrů a nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky - Praděd, Malou a Velkou Fatru. Radhošť bývá tradičně spojován s uctíváním pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody Radegasta.

Na Pustevny se můžete dopravit sedačkovou lanovkou, která nabízí zajímavé pohledy na krajinu z ptačí perspektivy. Nástupní stanice se nachází v Trojanovicích.

Vzdálenost: 15 km

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě. Nyní je v něm k vidění stovka typických valašských staveb. Největším areálem a zároveň i nejdelším prohlídkovým okruhem je areál Valašské dědiny. Projekt vznikl v polovině 20. století za účelem muzeálního uchování rychle zanikajících dřevěných staveb lidové architektury z oblasti Valašska.

Vzdálenost: 21 km

Štramberk

Hrad Štramberk - zřícenina hradu, jehož původ není znám. Existuje domněnka, že hrad byl vystavěn řádem templářských rytířů, dalším je pověst o zázračném zachránění zdejšího obyvatelstva před Tatary na hoře Kotouči r. 1241.

Trúba – jak je věž ve zdejším kraji lidově nazývána, se stala jakýmsi symbolem kdysi mohutného hradu, krásného města i zdejšího malebného regionu.

Vzdálenost: 23 km

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy, jeden z nejrozsáhlejších českých hradů, zaujímal přední místo v dějinách Moravy. Ve své historii nebyl nikdy dobyt, zničil jej až požár v roce 1762. Dnes je částečně restaurován. V místě s vynikající akustikou je letní amfiteátr, ve kterém se pravidelně koná Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Právě tady se Janáček nechal inspirovat k napsání opery Příhody lišky Bystroušky. Připomínkou je pomník lišky Bystroušky v hukvaldské oboře. Navštívit můžete rodný dům Leoše Janáčka, ve kterém je dnes muzeum tohoto génia.

Vzdálenost: 23 km

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. V současné době muzeum nabízí čtyři různé expozice: Technické muzeum Tatra, Lašské muzeum, Muzeum Fojtství a Expozici Emila a Dany Zátopkových (v Technickém muzeu).

Vzdálenost: 23 km

Stodolní ulice - Ostrava

Existuje jen málo ulic, které by se dostaly do povědomí lidí. Stodolní ulice v Moravské Ostravě je bezesporu jednou z nich. Její věhlas se již neomezuje pouze na Ostravu, ale přesahuje region a bez nadsázky je možné tvrdit, že je známá prakticky v celé republice a dokonce i za jejími hranicemi.

Přímo na Stodolní a v okolních přilehlých ulicích naleznete přes 60 barů a klubů, kam lze pohodlně dojet městskou dopravou i vlakem. Stodolní ulice a její blízké okolí se stala vyhlášeným zábavním centrem, kde se každý víkend baví desetitisíce lidí.

Vzdálenost: 35 km

Dolní Vítkovice

Dolní Vítkovice jsou jedinečný industriální areál v srdci Ostravy. Ročně jej navštíví více než 1 milion turistů a jako takový je nejnavštěvovanějším mimopražským turistickým cílem. Dnes zde můžete obdivovat původní vysoké pece, z jedné z nich se díky více než 20 metrů vysoké nástavbě stala šroubová věž Bolt Tower s nejvýše položenou kavárnou v Ostravě.

Součástí areálu je také Svět techniky – největší science centrum na severní Moravě odpovídající nejpřísnějším kritériím evropských science center, chytrou zábavu v něm naleznou nejen rodiny s dětmi, ale také turisté všech věkových kategorií. Jen několik kilometrů vzdálený Landek Park nabízí zážitek v podobě autentického sfárání do dolu, je zde vybudována největší hornická expozice v České republice. V bývalém plynojemu, dnes známém jako Multifunkční aula Gong probíhají koncerty českých i zahraničních interpretů. V areálu každoročně probíhají největší hudební festivaly Colours of Ostrava, Beats for Love, Oldies Festival a další. Více informací na www.dolnivitkovice.cz

Ubytovaní hosté mohou využít 20% slevu na prohlídky a vstupy do Dolních Vítkovic, více informací na recepci.

Vzdálenost: 35 km
 

Pro dopravu na všechna uvedená místa můžete využít náš hotelový van Mercedes Viano. Pro rezervace a ceny kontaktujte recepci.

×

Dárkový poukaz

Vyberte službu: